KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Malá kniha o Islanďanech (Alda Sigmundsdóttir)  

Terézia Sabóova, dňa 14. 06. 2016


Malá

Je bledý, smutný a nezávislý. Kto to je?

Islanďan

Ktorý?

No predsa všetci

Národ obývajúci ten najkrajší ostrov tejto planéty. Samotnou autorkou nazývaný Niceland (pekná krajna). Táto kniha vám dokonale priblíži to, akí Islanďania sú. Musím však upozorniť, že sú to subjektívne stanoviská autorky, ktorá pre napísanie tejto knihy nerobila žiadny výskum. Jednoducho si sadla za stôl a spísala 50 vecí, ktoré jej zišli na um keď si predstavila typického Islanďana. Vďaka tejto knihe zistíte to, prečo je pre nich nezávislosť tak dôležitá, akú úlohu plní Výbor pre mená a rôzne iné zaujímavosti. Pochopíte čo pre nich znamená rodina a budete rozmýšľať aké zamestnanie by ste si uviedli do telefónneho zoznamu vy, keby ste boli Islanďan. Však keď už tam majú 52 princezien, tak prečo by som ja nemohla trénovať jednorožce?

Čítať túto knihu je veľmi príjemné a to hneď z dvoch dôvodov. Je písaná štýlom „sedela oproti mne, pila kávu a hovorila mi o Islande“. Teda Alda Sigmundsóttir napísala všetko čo sa jej s danou kapitolou spájala takým tým hovorovým štýlom. A druhá vec je, že Island zbožňujem a táto kniha je pre každého islandofila „must have“. Vďaka nej si vytvoríte približný obraz o Islanďanoch a už sa vôbec nebudete čudovať, že prečo vám dva týždne nikto neodpisuje na e-maily (ako to bolo v mojom prípade).

Ak je vám Island srdcu blízky tak si ju určite prečítajte. Túto knihu na Slovensku nájdete iba v češtine, s veľkým šťastím v angličtine. No nie je to žiadny problém, pretože prečítanie tejto knihy je otázkou jednej, maximálne dvoch hodín. Takže ak si aj myslíte, že neradi čítate po česky, alebo sa obávate svojej angličtiny, možno práve táto kniha bude vhodná vaše „cudzojazyčné“ začiatky.

Knihe dávam 10/10, pretože je rozkošná, je o mojom budúcom manželovi (to by som iba chcela) a dozvedela som sa kopu úžasných vecí o živote Islanďanov.

Knihu môžete zakúpiť TU.

Text bol pôvodne zverejnený na stránke: terezitablog.sk/kniha-islandanech-alda-sigmundsdottir/v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016